Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

VYMEŇ SUSEDA! – PÁNSKE SÍDLO Z 19-HO STOROČIA 3,1 HA – VIDIECKA USADLOSŤ NA SKOK OD BRATISLAVY VYSOKÁ PRI MORAVE.

Cena

Cena

Cena na vyžiadanie v RK
Mesto

Mesto

Vysoká pri Morave
Druh nehnuteľnosti

Druh nehnuteľnosti

Domy
Výmera

Výmera

31000 m2

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame Vám na predaj lásku na prvý pohľad. Na veľkorysej ploche vyše 3,1 ha sa nachádza dych berúce panské sídlo z 19. storočia, ktoré má charakter vidieckej usadlosti. Nájdete tu ranč s prírodou ako na dlani, miesto pre Váš nový život, kone a iné zvieratá, ktoré dodajú Vášmu životu úplne iný rozmer a Vy sa budete cítiť ako v minulom storočí.

Prijmite, prosím, naše pozvanie a pozrite si letecké zábery a fotografie k tejto výnimočnej nehnuteľnosti a dohodnite si osobnú obhliadku priestoru, ktorý v jeho veľkosti a kráse len ťažko slovne opísať.

Rodinný dom postavený na rozľahlom pozemku ponúka veľkorysú zastavanú plochu 271 m2 a 474 m2 úžitkovej plochy. Pôvodný rodinný dom bol na etapy obnovovaný a prestavovaný. Rozsiahla rekonštrukcia prebiehala v rokoch 2001-2006. Obytné podkrovie sa vytvorilo v posledných rokoch 2021-2023. Ide o dom s klasickou murovanou nosnou konštrukciou, kombinovanou strechou s dreveným krovom a podkrovným priestorom. Základy sú betónové pásy prekladané kameňom s tehlovou podmurovkou. Obvodové pásy sú z pálených tehál o hrúbke nad 60cm. Priečky sú tiež murované, nové priečky v zobytnenom podkroví sú sadrokartónové. Stropná konštrukcia je z drevených nosných prvkov so sedlovou strechou. Od roku 2006 s novou ťažkou keramickou krytinou. TÚV dodáva elektrický bojler Ariston. Elektrický kotol zn. Protherm s vykurovacími telesami, ktorý spolu s kotlom na tuhé palivo zabezpečujú centrálne kombinované kúrenie na prízemí aj v podkroví V obytnej hale sa nachádza atypický plechový krb s otvoreným ohniskom. Krb s uzavretým ohniskom je v jedálni a v  izbe na prízemí sú keramické kachle. Nehnuteľnosť je napojená na mestský vodovod, na pozemku sú 4 studne zabezpečujúce úžitkovú vodu. Kanalizácia je odvedená do žumpy.

Vstupná hala dominuje veľkorysým priestorom, ale najmä majestátnym ohniskom. Murovaným schodiskom s galériou sa dostaneme do podkrovného priestoru. Nábytok v tejto nehnuteľnosti je celodrevený v dobovom štýle, kde nájdete hodnotnú zbierku starých relikvií. Kuchynská linka na prízemí je z roku 2018 a celkovo ladí v štýle celej nehnuteľnosti. Má zabudované spotrebiče a sklo keramickú varnú dosku. Z nádhernej knižnice vyjdete priamo na záhradnú terasu s vonkajším sedením a záhradným grilom. Na prízemí sa nachádza ešte spálňa, hosťovská izba, šatník, komora a kúpeľňa s WC. V podkroví sú izby prístupné z galérie a tvoria samostatnú bytovú jednotku s kompletným príslušenstvom ako je kuchyňa, spálňa, kúpeľňa a wc.

Stajňa koní – maštaľ bola pristavená k rodinnému domu v roku 1944. Spája sa s ním jedným obvodovým murivom a má výmeru 825m2. Je napojená na vodu a elektriku a odkanalizovaná do žumpy. Podlaha je hrubá betónová a tehlová dlažba.

Vysoká pri Morave sa nachádza na hranici s Rakúskom v blízkosti rieky Morava. Usadlosť sa nachádza v časti Dúbrava ako extravilán obce Vysoká pri Morave cca 1,5km od centra obce a cca 3km od hraničného prechodu Angern. Neďaleko lokality sa nachádza novovybudovaný cyklomost Vysomarch ponad rieku Moravu spájajúci obec Vysoká pri Morave a rakúsku obec Marchegg, ktorý prepojí medzinárodnú cyklotrasu. V obci je základná občianska vybavenosť. Miestny úrad, základná škola s materskou školou, obchody, dom kultúry, pošta a vlaková stanica. Kompletná občianska vybavenosť sa nachádza v Bratislave vzdialenej 24km alebo v Malackách vzdialených 18km. Pričom dostupnosť na diaľnicu D2 je len 9km od nehnuteľnosti.

Možnosti využitia tejto výnimočnej nehnuteľnosti sú ozaj len o predstavivosti budúcich majiteľov, či už bude ich oázou pokoja a nedotknutej prírody, alebo ju využijú na podnikateľské účely.  

Cena na vyžiadnie v RK.

V odmene pre RK je zahrnutý kompletný právny servis, štandardné poplatky za prevod vlastníckych práv a riešenie kompletnej agendy, až po prevzatie nehnuteľnosti.

Určite odporúčame danú nehnuteľnosť vidieť osobne a zažiť jej atmosféru.

Pre termín obhliadky a ďalšie bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

VYMEŇ SUSEDA! Ak chceš vymeniť suseda, sme tu pre teba.

Video

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Plocha pozemku:
31000 m2
Úžitková plocha:
474 m2
Zastavaná plocha:
271 m2
Stav:
úplne prerobený
Počet izieb:
11
Terasa:
áno
Rok poslednej rekonštrukcie:
2006
Celková plocha:
31000 m2
Inžinierske siete:
áno

Mapa

Street view

Cena zahŕňa

 • Absolútne presné stanovenie ceny nehnuteľnosti
 • Unikátna inzercia s vysokým percentom úspešnosti
 • Upratanie nehnuteľnosti profesionálnou upratovacou službou
 • Profesionálne fotografie
 • Zabezpečenie financovania pre kupujúceho
 • Pri vybraných nehnuteľnostiach prémiová inzercia na zahraničných realitných trhoch
 • 3D prehliadka
 • Profesionálne obhliadky so záujemcami o kúpu
 • Kompletný bezplatný audit poistenia
 • Preverenie bonity kupujúceho
 • Možnosť vyhotovenia videoprehliadky a dronových záberov
 • Znalecký posudok
 • In house kompletný právny servis najvyššej právnej ochrany predávajúceho aj kupujúceho
 • Homestaging
 • Zmluvná dokumentácia vo forme Notárskej zápisnice
 • Kompletný servis od zhotovenia inzercie až do odovzdania nehnuteľnosti a úspešného prepisu na katastri nehnuteľností
 • Zrýchlené katastrálne konanie
 • Poradenský servis (dane z nehnuteľnosti, poistenie nehnuteľnosti, v prípade predávajúceho daň z príjmu a iné činnosti pre vašu plnú spokojnosť)
 

Radi Vám poradíme

Maklér